زرد موزیک

راحت ترین راه دانلود

+ ممنوع ‌التصویر، ممنوع الخروج، ممنوع الورود ممنوع ممنوع ممنوع ممنوع ممنوع

ممنوع ‌التصویر، ممنوع الخروج، ممنوع الورود
هفته گذشته، تیم جدید معاونت سینمایی، 3 خبر هیجان‌انگیز دادند. اول گفتند که معاونت سینمایی با تهیه‌کننده و کارگردان فیلم سنتوری وارد مذاکره شده و این فیلم به احتمال زیاد اکران خواهد شد. بعد در ادامه گفتند که وقتی به فیلمی ‌پروانه ساخت بدهیم تا پایان از اکران عمومی ‌آن حمایت می‌کنیم. خبر دوم این بود که گلشیفته فراهانی می‌تواند به ایران برگردد و فعالیت بازیگری خود را ادامه دهد.

قبل از این، صفارهرندی، وزیرپیشین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ‌گفته بود: «کسی که قانون را زیر پا می‌گذارد خود نیز زیر پا گذاشته خواهد شد.» اما شمقدری با گرفتن مجوز نمایش فیلم درباره الی، نشان داد مهاجرت فراهانی به خارج از کشور را زیرپا گذاشتن و قانون نمی‌داند. خبر سوم که رسما اعلام شد میترا حجار ممنوع التصویر است. این بازیگر مدتی خارج کشور بود و سال گذشته به ایران برگشت و در فیلم «آناهیتا» به کارگردانی عزیزالله حمیدنژاد بازی کرد و بعد از آن هم کمال تبریزی از حضور او در سریال «سرزمین کهن» استفاده کرد. حال با رسمی‌ شدن ممنوعیت کار کردن حجار، باید دید چه بر سر این آثار می‌آید. البته درباره سریال سرزمین کهن نمی‌توان حکم نهایی داد، چون قوانین سینما با تلویزیون فرق می‌کند. از طرفی، زمان زیادی تا آماده شدن این سریال مانده و امکان دارد تا آن موقع شرایط حجار فرق کند. اما فیلمی ‌مانند آناهیتا که حمیدنژاد برای نوشتن فیلمنامه و ساخت آن زحمت زیادی کشیده، حیف است که امسال در جشنواره به نمایش درنیاید. سجادپور هفته گذشته اعلام کرد که ممنوع‌التصویر شدن حجار پیش از زمانی بوده که گروه جدید به وزارت ارشاد بیایند.

در گیرودار ممنوعیت داشتن و نداشتن، رضا میرکریمی ‌هم از مدیران سینمایی خواست همان‌طور که به فکر سینماگرانی هستند که می‌توانند به ایران برگردند، به فکر سینماگرانی که نمی‌توانند از کشور خارج شوند هم باشند.

با نگاهی به اخبار این هفته، می‌توان به این نتیجه رسید که بخش زیادی از توان مدیران تازه نفس سینما باید صرف حل مسائل حاشیه‌ای سینما شود؛ مسائلی که گاهی در سینمای ایران مهم‌تر از اصل هستند.

نویسنده : جلیل ; ساعت ٧:٥٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٥
تگ ها: