فناوری دیجیتال

فناوری دیجیتال

لم بدهید و گوش کنید

اگر شما جزو آن دسته از علاقمندان به موسیقی هستید که خیلی هم حال و حوصله دویدن در پارک و گوش دادن همزمان به موسیقی ندارند و ترجیح می‌دهند یک جا بنشینند و از موسیقی لذت ببرند، صندلی رسانه آقای مارتین امیلا، بهترین گزینه برای شما است. طراح این صندلی با قرار دادن بلندگوها و جایی برای آیپاد،‌ شنیدن موسیقی را بیش از پیش راحت‌تر کرده است. 


 


 


 


 


موسیقی زیباست

شرکت کره‌ای Cowon که در ایران آن را با JetAudio بیشتر می‌شناسیم، با ارائه یک پخش‌کننده موسیقی فوق‌العاده شیک در طراحی، مشتریان آیپاد را هدف گرفته است. تفاوتی که این دستگاه با آیپاد دارد، در پشتیبانی از فرمت‌های بیشتر، رنگ‌بندی‌های بیشتر و ظاهر زیباتر است.

همچنین قیمت فوق‌العاده ارزان آن (42‌دلار) دلیل دیگری برای استفاده از این پخش‌کننده به‌جای آیپاد است.


 


 


 


 


 


 صفحه لمسی سه‌بعدی در حمام


استحمام برای بسیاری یک کار خسته‌کننده است و اگر آواز نخوانند،‌ قطعا حوصله‌شان سر می‌رود. همچنین به‌دلایل واضح نمی‌شود تلفن یا کامپیوتر را با خود به حمام برد. اتاق دوش Roca سرتاسر صفحه نمایش است و تمام آن لمسی است. با کمک این اتاق دوش، می‌توانید در حمام فیلم ببینید، ایمیل‌های خود را چک کنید و یا حتی موسیقی گوش بدهید.


 


 


 


 


 


 


 


کوچک اما توانمند

پخش‌کننده‌های موسیقی امروزه با قیمت‌های مختلف وجود دارند و امکانات مختلفی هم دارند. این پخش‌کننده که قابلیت پخش 1080p را هم دارد، ViewSonic نام دارد و قابلیت پخش یک دوجین کدک فشرده‌سازی را در خود دارد. البته نداشتن پورت شبکه و ناتوانی در پخش فایل‌های MKV از ضعف‌های این پخش‌کننده‌ است، اما قیمت آن اندکی زیر 100دلار است و کیفیت خوبی هم دارد.

 

 

 

 

 

 

 

خودکار میلیونی

این خودکار، در ظاهر شاید یک خودکار با فناوری برتر (های‌تک) باشد، اما اصلا خودکار نیست. یک اسکنر قابل حمل است که با حافظه 64گیگابایتی و صفحه‌نمایش OLED‌، بلوتوث و کیفیت 600دی‌پی‌آی، بیشتر شبیه به چوب جادوی هری‌پاتر می‌ماند و 369دلار قیمت دارد.

 

 دستکشی به‌قدرت یک روبات

این دستکش با ظاهری قدرتمند، برای راندن موتورسیکلت‌های میلیون‌دلاری نیست، بلکه با یک اسکلت فولادی حمایت می‌شود و از هر گونه آسیب به استخوان‌های دست جلوگیری خواهد کرد. حتی اگر با سرعت 200کیلومتر و با مچ دست به دیوار بخورید.

 

 

 

 

 

 


سه‌بعدی را فراموش کنید

در محافل پیشرفته فناوری،‌ خبر تولید تلویزیون‌های سه‌بعدی به بحث داغی تبدیل شده است و سال آینده قطعا تلویزیون‌های سه‌بعدی به‌بازار خواهند آمد. اما تا سال آینده خیلی مانده است و توشیبا با عرضه تلویزیونی به‌نام وب‌تی‌وی، سعی دارد انتظار را تا آن موقع به‌تعویق بیاندازد. وب‌تی‌وی سه‌بعدی نیست، اما مستقیما به اینترنت وصل می‌شود و می‌توانید فیلم و ویدئو را مستقیما از روی تلویزیون خود، بدون نیاز به کامپیوتر ببینید.

 

 

 

 

 

 

 

 

لپ‌تاپ دوستدار محیط زیست

چند سال یک‌بار کامپیوتر جدیدی می‌خرید؟ دو، چهار و یا بیشتر؟ به‌هرحال همه ما می‌دانیم که این سیستم‌ها زودتر از زمان ارتقا سخت‌افزاری کهنه می‌شوند و فناوری‌های روز، واقعا روزانه تولید می‌شود. طراح جه‌سونگ پارک ایده جدیدی داده است که طی آن، می‌توان کامپیوتری تولید کرد که از جنس کاغذ قابل بازیافت است و پس از مدتی می‌تواند با لپ‌تاپ دیگری جایگزین شود. این طرح هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

/ 0 نظر / 7 بازدید